Sławomir Janowicz nie żyje

Sławomir Janowicz nie żyje

Dziś odszedł od nas w wieku 57 lat Sławomir Janowicz, po długotrwałej walce z nieubłaganą chorobą.

 

Sławek był osobą nietuzinkową w branży hazardowej. Jako jeden z pierwszych, po zmianach ustrojowych jakie nastąpiły pod koniec lat 80-tych, zainteresował się możliwościami jakie dawał wtedy wolny rynek. Był prekursorem tego rodzaju rozwoju eksploatacji automatów do gry, osiągając w tym trudnym biznesie swoiste wyżyny.

To dzięki Niemu i jego ciężkiej pracy nastąpiły zmiany w prawie, regulujące i zezwalające na legalizację działań AWP na polskim rynku. Był kreatorem jednej z największych firm branżowych – Fortuny, posiadającej w latach 2003 – 2012 znaczący sektor tego rynku.

Po zmianach prawa jakie nastąpiły w 2009 dzięki jego działaniom, ETS wydał wyrok miażdżący źle utworzone prawo, co pozwoliło na dalszy rozwój tego sektora. Zawsze był gorącym orędownikiem legalizowania i prywatyzowania tego typu działalności.

Jako biznesmen otaczał się bardzo kompetentnymi i zaufanymi pracownikami, którzy ufając w jego umiejętności pozostawali z nim przez wiele lat. Umiał nawiązywać alianse i porozumienia z partnerami, twardo stojąc na gruncie swoich oczekiwań.

Jego nietuzinkowość polegała na futurystycznym i racjonalnym podejściu do prowadzonych spraw i konsekwentnym realizowaniu swoich planów. Osiągając w tym wyżyny był jednocześnie osobą skromną i nie dążącą do publicznego rozgłosu.

Pozostawił po sobie cierpiącą Rodzinę i dużą grupę Przyjaciół i osób dla których był wzorem postępowania.

Składam serdeczne wyrazy współczucia Rodzinie Sławka, wszystkim bliskim i osobom dla których ta wiadomość jest ciężka do zaakceptowania.

Iwo Bulski

58 thoughts on “Sławomir Janowicz nie żyje

 1. o zmarłym nie wolno mówić źle… )) tu nie aktualne chyba. Przepraszam o Gobelsie też nie możemy się źle wypowiadać. To nie dotyczy takich sytuacji. J…. to był oszust i kapuś. Tyle donosów co on i PP nasyłali na innych to się w głowie nie mieści. taki kur… strateg. Tylko jego hf i quizy były legalne każdy inny nie legalny. W głowach ludziom namącili jak w sekcie. I tak po wielu latach temida dopada każdego. Dziś pana St. z BB jutro JG i tak dalej.

 2. Macie pozdrowienia od 2 małych brzdąców i jednego młodego mężczyzny i najpiękniejszej kobiety na świecie. Również pozdrawiam

 3. To miłe kiedy można doświadczyć zainteresowania drugiego człowieka trochę z innego świata. Słuchajcie cieszcie się bracia I siostry dziś poszło w eter, że potrzebujemy Boga w naszym życiu. Bezpośrednio do 3 osób. Prośba nie do odrzucenia w zamian Spokój, harmonia i dostatek. Tajemnice matki Boskiej.

 4. Reaguje z opóźnieniem, przepraszam Panią za negatywną energię, naprawdę nie chciałem Pani obrazić, mam małą konspirację na chacie, szkoda gadać, no ale cóż widocznie sobie zasłużyłem na takie traktowanie, wiem, że wychodzę na durnia i tracę honor. Przepraszam Panią jeszcze raz, niech się Pani nie gniewa. Z Uszanowaniem.

 5. Dziękuję Ci duchu święty. Twoja miłość wieczne życie ofiarowały spokój mojej rodzinie. Mam nadzieję, że tam gdzie jesteś nie brakuje pięknych chwil, które w krótkim czasie przywracają porządek i światło. We wszystko warto wierzyć. Pozdrawiam wszystkich przyjaciół.

  1. Rządze nie rządze, raz lepiej raz gorzej bracie. Ja tylko z Bogiem. Ciężko pojąć to całe zamieszanie…Dziękuje za pozdrowienia ! Pozdrawiam również wszystkich. ! 🙂

 6. Każde życie jest cudem. Każda dusza jest święta. Proszę Cię duchu święty przywróć ład i harmonię w życiu człowieka podaruj im szczęście. Niech Bóg ma Cię w opiece i błogosławi na wieki. Błogosław Anioły. Amen

  1. Dziękuję za ład i porządek w życiu człowieka.

   Kumpela byłem wczoraj w knajpie na starym ale Cię nie było.

 7. Te same demony co w 2008 w starej chacie znów mnie męczą. Proszę Cię aniele o wsparcie I ochronę. Oświeć mnie i napełnij pewnością i mądrością. Syn Chrystusa, Krzysztof.

 8. 0dszedl porządny, mądry, skromny człowiek. Sławku, zawsze można było na ciebie liczyć. Pozostaniesz na zawsze w pamięci. Spoczywaj w spokoju.

 9. Są osoby o których się nie zapomina przez całe życie bo trudno jest zapomnieć o kimś kto dał Ci tak dużo do zapamiętania

  1. nie zdążyłem spotkać się z nim i porozmawiać. zależało mi na tym. zawsze chciałem go poznać i porozmawiać o tym co było w 2008 roku. kiedy mnie upośledzali, kiedy się bali i zazdrościli, przez to wszystko porządny człowiek Sławomir Janowicz poniósł straty, gdy podnieśli podatki na hazard. Nie rozumiałem wtedy, dla mnie jest „Ojcem”, który wie jak karać swoje „dziecko” żeby zrozumiało swój błąd. A nie karać w imię strachu i zazdrości, by je upośledzić chorobą i dalej nic nie rozumie. Chciałbym wyżalić się komuś, kto był przy nim najbliżej i opowiedzieć jak to było, naprawić choć część błędów lub podzielić się wiedzą. Ten rok między 2008/2009 był niesprawiedliwy dla nas wszystkich. Jeszcze raz bardzo przepraszam. Krzysztof Marszałek

 10. A jak umarł Pan bogaty
  To mu nieśli wieńce, kwiaty
  Order dali mu po śmierci
  By mu złocił się na piersi
  A jak umarł chłop z fabryki
  Nie płakali, bo był nikim
  Odszkodowań nie ma wtedy
  Trumnę trzeba brać na kredyt
  A jak padło dziecko z głodu
  Nie ruszyło to narodu
  Dalej po bogaczu kwilił
  Taki to był nastrój chwili.

  1. Piękne i dosadne 🙂 czysta prawda brudny schemat…I ten fejm…:) uczeń w różowych sandałach, napełniony mocą, poszedł stoczyć wojnę o spokój swojego mistrza, sam ze sobą i z resztą świata…:D

 11. O zmarłym nie wolno mówić źle, fakt że nie byłeś tuzinkowym człowiekiem, ale szkoda że nie mogłem powiedzieć ci tego osobiście… przebaczyłem twoją zdradę, oszustwo, wiele lat życia w zakłamaniu tylko po to byś mógł udowodnić swoją rację. Niech cie osądzi Bóg… w którego też nie wierzyłeś …twój były przyjaciel

  1. To trzeba być skończonym idiotą i imbecylem żeby pisać takie rzeczy w tym miejscu. Człowieku jesteś największym debilem na tej planecie i powinieneś zachować takie coś dla siebie!

 12. Dzięki tym automatom dogry ludzie wpadli w uzależnienie i ich rodziny przeżyły koszmar. Ten sektor uwazam za wyjątkowo zły , a człowiek który go rozwijał – niech go juz Bóg sądzi

  1. Droga pani .
   Dlaczego nie patrzy pani na sprawę w taki sposób ?
   Ten człowiek tzn p. Sławek dawał ludziom etat , właśnie z Ostródy, równie dobrze , mógł otworzyć cokolwiek w Olsztynie . Mówię tu o gastronomi , hotele …..Bóg osadzi każdego , panią również , takie słowa to mowa nienawiści , a w takiej sytuacji , mogłaby pani sobie darować . Czy ktoś zmusza ludzi do wejścia do lokalu z urządzano do gry? Czy ktoś ciągnie ich na łańcuchu ? Szantażuje czym kolejek zeby grali? Nie !
   Ludzie , którzy grali , grają i będą grać , z własnej i nie przymuszonej woli . Taki charakter , jak nie w lokalu, to szukają w internecie . Natomiast taka sama historia występuje z piciem alkoholu, dlaczego nikt o tym tak rozlegle nue komentuje, czemu jue nagłaśnia się tego w telewizji ? Przecież z powodu alkoholizmu cierpi cała rodzina , dzieci są bite, poniewierane, niekiedy wykorzystywane seksualnie , zona również przechodzi gehennę , dlaczego tego się nie nagłaśnia medialnie . Kolejny przykład dzieci od małego uzalezniane przez , właśnie samych rodziców do telefonów ( bajki) tablety , komputery, Xbox , czym starsze , tym więcej chce oglądać , a zarazem grać w rożne gry , to tu trzeba szukać . Zacznijmy remanent od siebie , to my rodzice od małego uczymy nasze dzieci , pozdrawiam

 13. Nikt nie nauczył tyle osobę od której nie Niechcialem się uczyć niczego nikt nie zrobił tyle nie robiąc nic dlamnie mentor biznesu i życia wzór na całe życie…szkoda ze tak późno dostrzegłem to

 14. Minęło parę ładnych lat od kiedy zakończyliśmy współpracę ale wspominam Slawka bardzo pozytywnie, R.I.P.

 15. Z tego wszystkiego nawet źle wpisałem ilość lat które się znaliśmy. To było 33 lata a nie jak wpisałem 23. No cóż emocje.

 16. 23 lata znajomości i 20 lat współpracy zawodowej z Tobą. To prawie połowa mojego życia zawodowego. Sławku, zawsze będę pamiętał jak dobrym byłeś człowiekiem . Twoja śmierć jest dla mnie zaskoczeniem. Żal i smutek że to tak szybko nastąpiło. Nie będzie już herbatki na tarasie i rozmów o życiu. Szkoda. Spoczywaj w spokoju.

 17. Sławku bardzo będzie mi brakować Twojej obecności,rozmów,żartów,dyskusji i świadomości że,jest obok mnie szlachetny Człowiek o wielkim sercu. Nie umiem powiedzieć żegnaj. Spotkamy się tam i jak zwykle pójdziemy na spacer.

 18. Jaka szkoda
  Nie bedzie montowania postepowan w prokuraturze apelacyjnej w rzeszowie przeciwko innym firmom, nie będzie attykulow w pulsie biznesu pisanych na podstawie materialow tych sledztw.

  1. No naprawde juz przesada noecj napiszą ile krzywdy zrobil ja rozumiem ze odszedl czlowiek i przykro z tego powodu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.