Taranem w jaskinię hazardu

Wojna celników z hazardem i nielegalnymi automatami do gier trwa nieprzerwanie od lat. Ostatnio mundurowi przejęli punkt i maszyny w Kętrzynie. Choć punkt był niewielki, konieczne było użycie siły.

Siłowe wejście do lokalu z automatami

Funkcjonariusze warmińsko-mazurskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zajęli w Kętrzynie 4 nielegalne automaty do gier hazardowych. W czynnościach wzięli udział funkcjonariusze z Grupy Zabezpieczenia Działań (GZD) oraz Technik Kryminalistyki. Do otwarcia drzwi wejściowych mundurowi użyli tarana.

„W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego (WMUCS) w Olsztynie zajęli 4 automaty do gier hazardowych na terenie Kętrzyna. W trakcie prowadzonych czynności mundurowi wielokrotnie wzywali obsługę punktu do dobrowolnego otwarcia drzwi. W związku z brakiem reakcji funkcjonariusze podjęli decyzję o siłowym wejściu do lokalu. Przy pomocy tarana otworzyli drzwi i weszli do środka. Zastali tam dwie osoby, które zostały przesłuchane w charakterze świadków”

– mówi Marta Rosiak z Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie.

W trakcie przeszukania pomieszczeń i osób, oprócz 4 automatów, mundurowi zabezpieczyli kamery i rejestrator monitoringu, telefony komórkowe, odręczne zapiski, klucze oraz umowę lokalu użytkowego.

Źródło: eska.pl

1 thought on “Taranem w jaskinię hazardu

  1. Po wyważeniu drzwi zastali tam dwie osoby które po zakończeniu czynności udały się do domu w celu zmiany bielizny oraz spodni 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.