Związał pracownika i porozbijał maszyny

42-latek uderzył pracownika lokalu z automatami do gier po czym zabrał pieniądze i uciekł. Teraz mężczyźnie grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Iławscy policjanci zostali poinformowani o rozboju. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Ustalili, że do pomieszczenia z automatami do gier wszedł mężczyzna, który uderzając pracownika lokalu doprowadził go do stanu bezbronności, po czym związał mu ręce. Następnie porozbijał automaty, z których zabrał pieniądze.

Policjanci iławskiego wydziału kryminalnego w trakcie czynności służbowych ustalili sprawcę przestępstwa, którym okazał się 42-latek. Mężczyzna kilka godzin później został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Na podstawie zgromadzonych materiałów, sąd zastosował wobec sprawcy rozboju tymczasowy areszt. O wszystkim została również poinformowana Krajowa Administracja Skarbowa. 42-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w więzieniu.

Kodeks karny art. 280 mówi o tym, że „Kto kradnie, używając przemocy wobec osoby lub grożąc natychmiastowym jej użyciem albo doprowadzając człowieka do stanu nieprzytomności lub bezbronności, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12”.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Iławie

1 komentarz w “Związał pracownika i porozbijał maszyny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *