Projekt Gowina dawał nadzieję (15 maja minął rok)

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Rozmiar czcionki:
Print Friendly, PDF & Email

Równo rok temu mogliśmy mieć przez chwilę nadzieję, że do polskiej ustawy hazardowej zawita normalność. Specjalną konferencję zwołał bowiem Jarosław Gowin. I przedstawił na niej wstępny projekt, który zakładał między innymi legalizację pokera. Nasza radość nie trwała jednak długo.

Pełniący funkcję wicepremiera Jarosław Gowin równo rok temu zwołał konferencję prasową w Sejmie. Do udziału w niej zaprosił też między innymi prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniewa Bońka. Celem konferencji było przedstawienie założeń nowelizacji ustawy hazardowej, którą szykowała właśnie partia Gowina – Polska Razem.

Po tej konferencji nie mogliśmy uwierzyć własnym oczom – w końcu ktoś, kto ma związek z obecnie rządzącą partią, mówił z sensem o ustawie hazardowej i legalizacji pokera oraz zakładów bukmacherskich! Wszystko wyglądało na początku fantastycznie, bo projekt zakładał legalizację pokera live i online, a także brak kar za domowe gry ze znajomymi.

Oto co mówił wówczas sam Gowin:

Chcemy oddzielić, wydzielić z ustawy hazardowej zakłady bukmacherskie i gry karciane takie jak poker. Chcemy zmienić zasady opodatkowania – to już nie ma być 12% od obrotu. Ma to być podatek 20%, ale od dochodów brutto. Równocześnie chcemy, żeby te zwielokrotnione środki, które będą wpływały z podatku do budżetu, żeby z nich 10% przeznaczyć na ważne cele społeczne. 7% na wspieranie sportu młodzieżowego, a 3% na walkę z uzależnieniami od hazardu.

Więcej: e-play.eu


Otagowano jako

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *