Aplikacje hazardowe pojawią się w Google Play w USA i 14 innych krajach

Nadchodząca zmiana zasad Google Play umożliwi hazard i instalowanie aplikacji na Androida, które wykorzystują prawdziwe pieniądze w 15 kolejnych krajach, w tym w Stanach Zjednoczonych. Obecnie aplikacje hazardowe są dozwolone tylko w czterech krajach: Brazylii, Francji, Irlandii i Wielkiej Brytanii.

Nowe zasady wejdą w życie 1 marca i będą zezwalać na aplikacje hazardowe w Australii, Belgii, Kanadzie, Kolumbii, Danii, Finlandii, Niemczech, Japonii, Meksyku, Nowej Zelandii, Norwegii, Rumunii, Hiszpanii, Szwecji i Stany Zjednoczone. Oczywiście każdy kraj będzie miał własne ograniczenia dotyczące tego, jaki rodzaj hazardu online jest legalny, przy czym niektóre kraje zezwalają na kasyna online, zakłady sportowe, loterie i sporty typu fantasy sports, a niektóre są bardziej restrykcyjne.

Ograniczenia są również skomplikowane.

W większości krajów loterie są dozwolone tylko wtedy, gdy są prowadzone przez rząd, ale w niektórych, takich jak Wielka Brytania, nie obowiązują te ograniczenia. Jak to często bywa, to, co jest dozwolone w USA, różni się w zależności od stanu. Każdy, kto chce wypuścić aplikację hazardową, będzie musiał najpierw odrobić pracę domową, biorąc pod uwagę mozaikę praw i przepisów zezwalających na określone rodzaje hazardu online w USA.

Lista dozwolonych rodzajów produktów hazardowych w USA wraz z listą stanów, w których każdy jest dozwolony. Stany Zjednoczone mają zdecydowanie największe pole ze szczegółami.

Zmiana nie otworzy wrót dla każdego, kto wypuści aplikację na automaty. Obecnie Google wymaga, aby programiści przeszli przez proces aplikacji, aby pobrać swoje aplikacje hazardowe do Google Play, a nowe zasady nie znoszą tego wymogu. Aplikacja gwarantuje, że programista, który ją przesłał, posiada licencję na prowadzenie działalności hazardowej w kraju, w którym aplikacja będzie sprzedawana.

Przed tą zmianą użytkownicy, którzy chcieli korzystać z aplikacji hazardowych na swoich telefonach z Androidem, musieliby je odsunąć, co jest praktyką, którą Google coraz bardziej zniechęca w miarę upływu czasu. Z drugiej strony użytkownicy iPhone’ów mogli pobrać je bezpośrednio z App Store.

Oczywiście można argumentować, że wiele gier i aplikacji, które są obecnie dostępne wGooglePlay, zawiera już mechanikę hazardu (każda gra, która zawiera na przykład lootboxy lub aplikacje, które pozwalają ludziom obstawiać zakłady na Wall Street). Aplikacje, które będą dozwolone w ramach tej zasady, różnią się tym, że będą zezwalać na aplikacje przeznaczone wyłącznie do hazardu za pomocą prawdziwych pieniędzy.

Gdyby można było przesłać jedną prośbę do Google, pozwolono by ludziom ukrywać aplikacje hazardowe, tak jakby wolno im było ukrywać reklamy związane z hazardem.

Firma Google nie chciała od razu skomentować zmiany tych zasad.

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.