Jednoręki bandyta w szarej strefie. Zyski są ogromne

Automaty
Bartosz 22/10/2014

Ostatnia aktualizacja: 22 października 2014

W szarej strefie działa co najmniej 20 tys. automatów do gier. Zysk z nielegalnej działalności może sięgać nawet 2 mld zł – informuje „Puls Biznesu”.

 

Afera hazardowa skłoniła rząd PO-PSL do zmiany prawa, które miało wyeliminować automaty z rynku. Na przestrzeni 5 lat ich liczba spadła z 53 do 4 tys. Jednak Służba Celna, wraz z Komendą Główną Policji, oszacowała, że w kraju działa nawet 20 tys. nielegalnych maszyn. Z kolei operatorzy Automatów o Niskich Wygranych (AoNW) twierdzą, że liczba maszyn od czasów zmiany ustawy nie zmieniła się – wskazuje „PB”.

Dobrze zlokalizowany jednoręki bandyta potrafi zarobić na czysto kilka a nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie. Średnio przynosi 3-4 tys. zł. Zatem przy 20 tys. automatów, roczne dochody ich właścicieli, podlegających im operatorów i serwisantów oraz właścicieli lokali, do których maszyny są wstawiane, sięgają 1 mld zł – wylicza „PB”. Z ustaleń gazety wynika jednak, że może to być nawet 2 mld zł. Kwotę tę ustalono na podstawie rozmów z przedstawicielami legalnych firm hazardowych, ludźmi działającymi w szarej strefie oraz z celnikami i śledczymi. Zdaniem rozmówców, nielegalnych automatów może być około 30-35- tys.

Gazeta podkreśla, że w przeciwieństwie do operatorów AoNW, właściciele nielegalnych automatów nie płacą podatku od gier, który wynosi maksymalnie 2 tys. zł od maszyny. Przeliczając przez 20 tys., fiskus zarobił by aż 480 mln złotych.

Czytaj całość na: biztok.pl

oraz na: pulsbiznesu.pb.pl

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

borys

22/10/2014

No i za taki stan rzeczy powinna być k*** w ł**! dla tuska kaplicy i tych popaprańców co przyczynili sie do takiego bałaganu! tak powinno byc w normalnym panstwie! Takie bałwany ktorym kasa sie zgadfza tak czy tak w kieszeni a to ze panstwo niema maja daleko w d.... powinni byc w trybie natychmiastowym skazani i r***********!
E-PLAY.PL