Kolejne zarzuty za nielegalny hazard

Ostatnia aktualizacja: 31 marca 2012

Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali cztery osoby w związku z podejrzeniem o organizację i udział w nielegalnej grze hazardowej.

 

 

Późnym wieczorem w sobotę 31 marca do jednego z gdyńskich lokali weszli funkcjonariusze ABW wspomagani przez grupę mobilną z Izby Celnej w Sopocie poinformowani przez anonimowego informatora o fakcie urządzania w ww. lokalu nielegalnej gry hazardowej. Istotnie oczom oficerów ukazało się czterech mężczyzn, którzy przy jednym ze stolików grali w grę karcianą. Zostali zatrzymani i odwiezieni na przesłuchanie. Zarekwirowano również talię kart do gry produkcji tajwańskiej.

Podczas przesłuchania wszyscy z grających przyznali się do udziału w nielegalnej grze karcianej o lokalnej nazwie „Heniek Ukradł Jabłko”. Stawką w grze były 3 piwa (po jednym od każdego z przegranych ). Wciąż trwają ustalenia, który z zatrzymanych mężczyzn był organizatorem gry.

Za udział w nielegalnej grze hazardowej grozi kara grzywny w wysokości do 720 stawek dziennych (13,5 mln zł). Organizacja nielegalnej gry hazardowej zagrożona jest karą grzywny, więzienia lub obiema tym karami łącznie.

Izba Celna w Sopocie

O Autorze

5 odpowiedzi do “Kolejne zarzuty za nielegalny hazard

  1. Niby żart a jednak prawda?Lepsze było by o tych babciach które losy sprzedawały na remont szkoły zbierały parę groszy no niestety wiecie jak się skończyło to nie był żart.W naszym kraju Prima Aprilis jest na co dzień tylko nie wiadomo śmiać się czy płakać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

E-PLAY.PL