Norweska ruletka

Gry hazardowe
Bartosz 09/05/2014

Ostatnia aktualizacja: 9 maja 2014

Zdrapki, loterie pieniężne – hazard. Oto z czym boryka się ponad 20 tysięcy Norwegów.

 

– Bardzo cieszy nas fakt, że liczba nałogowych hazardzistów zmniejszyła się w ostatnich latach. Jednocześnie musimy szanować tych, którzy walczą z konsekwencjami swojego nałogu. Należy również pamiętać, że problemy nałogowych graczy dotyczą nie tylko ich samych, ale również osób z ich najbliższego otoczenia – powiedział Alte Hamar dyrektor Lotteri- og stiftelsestilsynet.

Badania wykazały, że 59,1% osób w wieku od 16 do 74 lat brało w zeszłym roku udział w grach hazardowych. Wiadomo także, że kobiety były nimi dużo mniej zainteresowane niż mężczyźni. Jeśli chodzi o najpopularniejszą grę, ankietowani wskazywali najczęściej zdrapkę (skrapelodd).

Polem do popisu dla hazardzistów jest również Internet. 26,7% zapytanych osób przyznało, że w ciągu ostatniego roku brało udział w internetowych grach pieniężnych. Także w tej dziedzinie mężczyźni, szczególnie ci młodzi, mają przewagę nad kobietami. 

Jeśli Norwegowie grają przez Internet, zamieszane są w to także wszelkie media społecznościowe – tutaj swoją działalność na przestrzeni ostatnich dwóch miesięcy zadeklarowało 22,6% respondentów.

Czytaj całość na: mojanorwegia.pl

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL