Panie powalczą w niedzielę

W niedzielę w Galerii Echo w Kielcach odbędzie się pierwszy tegoroczny turniej z cyklu Super Pucharu Polski Kobiet w bilard.

Nowa formuła zawodów przewiduje udział tylko 10 najlepszych zawodniczek. Sześć z nich to najlepsze w rankingu Polski 2012. O pozostałe cztery miejsca zawodniczki będą walczyć w turnieju kwalifikacyjnym.

Nowością jest fakt, że wszystkie zawody będą miały szczególną oprawę. Zawody rozegrane zostaną na jednym specjalnie ustawionym stole bilardowym w galeriach handlowych. Z zawodów będzie przeprowadzona transmisja video, a komentarz będzie prowadzony na żywo również dla obecnych w galeriach. Będzie więc on zawierał zarówno elementy dotyczące sytuacji na stole jak i przybliżający zasady i przepisy gry w bilard. Dodatkowo dla kibiców i gości przewidziane są konkursy i zabawy przy stole bilardowym.

Cykl składa się z czterech turniejów. Pierwszy odbędzie się w Galerii Echo w Kielcach. Druga odsłona zagości w Galerii Łódzkiej w kwietniu. We wrześniu rywalizacja przeniesie się do Galerii Bałtyckiej a zakończy w październiku ponownie w Galerii Echo w Kielcach. Zmiany mają na celu popularyzację sportu bilardowego i zaprezentowanie go szerokiej grupie ludzi. Organizatorzy przewidują, że łącznie cztery turnieje tego cyklu będzie miało szanse zobaczyć około 30.000 ludzi, którzy odwiedzą galerie handlowe. To największa promocja sportu bilardowego kobiet jaką zaplanowano w bieżącym roku i największa w historii bilarda w Polsce !!!

Cykl zawodów to ogromne przedsięwzięcie jak również duży koszt finansowy. Cieszy fakt, że projekt zyskuje również nowych sponsorów. Do dotychczasowych wspierających organizację cyklu dołączyły po rozmowach z parterami dwie firmy. Pierwsza z nich BEAR reprezentowana przez MakMarketing ufundował kija bilardowego, a druga IDOŚLUBU.PL biżuterię z pereł . Prezentacja dodatkowych nagród dla najlepszych w całorocznym cyklu odbędzie się podczas pierwszych niedzielnych zawodów w Galerii Echo w Kielcach. Jak zapewniają organizatorzy to nie wszystko co czeka w tym roku na najlepsze zawodniczki oraz kibiców sportu bilardowego.

Pierwsze zmagania i uderzenia w bile już o godzinie 10.00 w niedzielę. Finał zaplanowany jest o godzinie 18.00 . Już dzisiaj serdecznie zapraszamy do Galerii Echo w Kielcach jak również przed ekrany na relację na TVsports.

PZBil

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.