Ostatnia aktualizacja: 1 grudnia 2014
W czasach kryzysu na całym świecie trwa loteryjny boom. Najwięcej kuponów skreślamy przed świętami. Badania pokazują jednak, że milionerzy z przypadku szybko bankrutują.
Szaleństwo, jakie ogarnia Hiszpanów na początku grudnia, ma swoją nazwę – Grubas. El Gordo to hiszpańska loteria bożonarodzeniowa. Mówią o niej wszyscy i wszędzie: w pracy, w metrze, w kościele. Każdy chce spróbować szczęścia, a że pełny los kosztuje niemało (200 euro), zrzucają się na niego całe wioski, kluby, parafie. I tak od ponad 200 lat.
W tym roku do wygrania jest łącznie 2,24 mld euro, czyli jakieś 9,5 mld zł. Kiedy 22 grudnia dzieci z madryckiego domu sierot San Ildefonso wedle tradycji wyśpiewają szczęśliwe liczby, w telewizorach obejrzy to 90 proc. mieszkańców kraju. Miliony z nich z kuponami w dłoniach i z nadzieją, że to do nich uśmiechnie się los.
Chęć szybkiego wzbogacenia się to wspólny mianownik ludzi ze wszystkich szerokości geograficznych i kultur na planecie. Na świecie zarejestrowanych jest ponad 130 wielkich loterii, a statystycznie co pół godziny – dzięki szczęściu w losowaniu – ktoś zostaje milionerem.
Czytaj całość na: wprost.pl
"Totalizator powinien cały czas rozwijać się w kierunku zwiększenia dochodów i usuwania szarej strefy. Wdrażać innowacyjne rozwiązania. Do tej pory było z tym kiepsko - zobaczymy co zaprezentuje nowa Pani Prezes. Życzę powodzenia"
"nie ma jak zalogowac sie na strone lotto.pl Problem od tygodnia imnikt si,e tym nie4 zajmuje, widocznie Lotto nie zalezy na graczach, swzkoda"
"lotto gram"
"Świetny wybór, aby odpowiednio posprzątać i wyprostować najważniejszą spółkę usługową w Polsce. Na przyszłość, dobrym wyborem będzie dobranie osoby, która będzie mogła również wprowadzić innowacje i dostosowanie spółki do potrzeb zmieniającego się rynku i wchodzenia nowych generacji jako grupy odbiorców."
"No dobra ale przyczyną zmian były i są obsady politycznych dyrektorów a nie prezesa !!! Dalej doją kasę beż kompetencji i z etatami w samorządach !!!"