Sazka zmienia nazwę całej firmy na Allwyn

Czeski operator loterii Sazka ma na celu globalną ekspansję i przyjmie w tym procesie nową tożsamość korporacyjną. Grupa ujawniła nową markę Allwyn w kwietniu, aby poprowadzić swoją kandydaturę do kolejnej licencji British National Lottery, ale teraz rozszerza wykorzystanie marki.

Ze skutkiem natychmiastowym marka Allwyn obejmie teraz całą działalność Sazka, w tym loterie w Austrii, na Cyprze, w Grecji i we Włoszech. Prowadzi również kasyna w Austrii poprzez swoją spółkę zależną Casinos Austria oraz zakłady sportowe w Grecji, na Cyprze iw Czechach.

Sazka, której dyrektorem generalnym jest Robert Chvatal, została założona w 1956 roku. Firma twierdzi, że zmiana odzwierciedla jej rozwój w międzynarodowy biznes. Zaktualizował już wszystkie brandingi na swojej stronie internetowej pod nazwą Allwyn Entertainment.

„Zmiana następuje, gdy firma ewoluuje z ogólnoeuropejskiego operatora loterii w globalny biznes. Allwyn zachowa swoje kultowe, lokalne marki, cenione zarówno przez konsumentów, jak i pracowników, i będzie napędzać ciągły silny rozwój firmy.” – powiedział Robert Chvatal.

Allwyn walczy o czwartą licencję National Lottery w Wielkiej Brytanii z Camelot, włoskim operatorem loterii Sisal i operatorem Health Lottery Northern Shell. Jego zespół przetargowy obejmuje kilka głośnych nominacji, w tym Davida Cravena jako dyrektora naczelnego, Sir Keitha Millsa jako przewodniczącego przetargu i lorda Sebastiana Coe.

Oczekuje się, że Komisja ds. Hazardu ogłosi preferowanego oferenta National Lottery w lutym po opóźnieniu procesu. Nowa licencja ruszy w lutym 2024 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.