Skargi na Grecję

Prawo hazardowe
Marek 31/05/2013

Ostatnia aktualizacja: 9 czerwca 2024

European Gambling and Betting Association oraz Remote Gambling Association złożyły skargę do Komisji Europejskiej na Państwo Greckie w sprawie regulacji gier hazardowych.

Oba podmioty skarżą Grecję na podstawie przepisów artykułu 56. Traktatu o Funkcjonowaniu Unii Europejskiej oraz podstawowe prawa dotyczące otrzymywania informacji. To jednak nie koniec, skarga zawiera kolejne naruszenia przepisów

Kolejne punkty skargi to:

– przedłużenie i rozszerzenie monopolu państwowej spółki OPAP. Monopol dotyczy zakładów sportowych, pokera i kasyna w Internecie jak i punktach stacjonarnych.

– brak licencji tymczasowych, ostatnio Grecja uchyliła tego typu licencje i nie wiadomo kiedy ma zamiar wprowadzić nowe.

RGA i EGBA wydały oświadczenie dla mediów, z którego wynika, że przepisy wprowadzone w Grecji nie są zgodne z prawem unijnym:

– od 5 sierpnia 2011 roku, kiedy ustawa weszła w życie nie przyznano żadnej licencji

– czarna lista greckiego rządu zawiera wszystkich bukmacherów, którzy mają stronę w języku greckim, co oznacza, że licencjonowani na terenie UE operatorzy będą skutecznie odcięci od greckiego rynku i to pomimo faktu, że już teraz nie mogą ubiegać się o licencje w Grecji.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL