Szewczyk najlepszy w Kielcach

Bilard
Marek 25/03/2013

Ostatnia aktualizacja: 2 stycznia 2023

Wojciech Szewczyk z Konsalnetu Warszawa został pierwszym liderem cyklu Dynamic Best of the East 2013. W turnieju rozegranym w Kielcach w finale pokonał Marka Kudlika z LP Metal Fach Sokółka 6:4.

W zawodach wzięło udział blisko 80 zawodników z Polski, Czech, Rumunii i Ukrainy. Zawody rozegrane zostały w Kieleckim Centrum Bilardowym oraz klubie Focus.

Najlepszym okazał się wicemistrz świata w parach Wojciech Szewczyk, który w finale pokonał 6-4 byłego mistrza świata juniorów Marka Kudlika. Na najniższym stopniu podium stanęli zwycięzca World Pool Masters Karol Skowerski z Nosanu Galerii Echo Kielce oraz wracający do gry po kilkuletniej przerwie były mistrz Polski Michał Lichodziejewski z Bandaclub Sky Tower Wrocław. Tuż za podium znaleźli się: Wojciech Trajdos, Daniel Ćwikła, Mieszko Fortuński.

Kolejny turniej w Pradze. Potem pojadą do Bułgarii, Rumunii i na Słowację. Cykl organizuje Mak Marketing , a patronuje mu European Billiard Council.