Celnicy nielegalnie konfiskują automaty do gier?

Automaty
Bartosz 16/10/2014

Ostatnia aktualizacja: 16 października 2014

Izba Celna w Toruniu zabezpieczyła 17 „jednorękich bandytów”. Prawnicy twierdzą, że to działania nie mające oparcia w prawie.

 

Akcja celników z Torunia miała miejsce 4 i 5 października. Ich uderzenie w kilku miejscowościach w województwie to część ogólnopolskich działań Służby Celnej wymierzonych w nielegalny hazard.

– Wszystkie automaty nie posiadały zezwoleń i zostały zatrzymane jako dowody w sprawach – o akcji mówi st. asp. Mariusz Ziarnowski, rzecznik prasowy Izby Celnej w Toruniu. – Na bieżąco celnicy likwidują kolejne punkty, których właściciele zezwolili na wstawienie automatów działających niezgodnie z ustawą o grach hazardowych, tym samym przeciwdziałają niebezpiecznemu zjawisku uzależnienia od tego typu gier młodzieży – dodaje Ziarnowski.

Od stycznia do czerwca tego roku celnicy w całej Polsce skonfiskowali prawie 4,5 tys. maszyn służących do gier hazardowych. A w całym 2013 roku w kraju skonfiskowano niecałe 6 tys. takich maszyn. O nielegalnych automatach do gier „Pomorska” pisała już w połowie ubiegłego roku. Wtedy Izba Celna w Toruniu informowała, że w województwie działa 609 „maszyn niskich wypłat”.

Czytaj całość na: pomorska.pl oraz wiadomosci.onet.pl

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL