Czerwcowe likwidacje punktów z nielegalnym hazardem

Automaty
Bartosz 12/06/2020

Ostatnia aktualizacja: 19 maja 2024

Od początku czerwca w całej Polsce funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej a także policjanci zatrzymali wiele nielegalnych automatów do gier hazardowych.

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Piotrkowa Trybunalskiego wykryli i zlikwidowali kolejny salon gier hazardowych, w którym zarekwirowali cztery automaty.

Nielegalny punkt działał w kontenerze umieszczonym na jednym z parkingów przy trasie S8, w okolicach Tomaszowa Mazowieckiego. Korzystali z niego głównie kierowcy i klienci pobliskiego baru.

Mimo zamontowanego monitoringu oraz wyposażenia obsługi punktu w piloty blokujące urządzenia i zdjęcia funkcjonariuszy zwalczających nielegalny hazard, kontrolujący dostali się do środka nielegalnego salonu gier.

Odkryli w nim i zarekwirowali cztery automaty walizkowe, tzn. umieszczone w metalowych obudowach, z których po zamknięciu ekranów powstają łatwe do transportu walizki. Automaty tego typu kredytuje obsługa, która również wypłaca wygrane.

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) z sieradzkiej komórki kontroli celno-skarbowej rynku zlikwidowali 1 czerwca w Wieluniu nielegalny punkt hazardowy i zajęli dwa urządzenia do gier.

Informacje zebrane przez funkcjonariuszy wskazywały, że w jednym z lokali w centrum Wielunia są urządzane nielegalne gry hazardowe. Mimo wyposażenia punktu w kamery monitoringu oraz w drzwi i wewnętrzne okratowania z zamkami elektromagnetycznym, funkcjonariusze celno-skarbowi dostali się do środka i przeprowadzili kontrolę.

Jak się okazało, wieluński punkt był bezobsługowym salonem gier hazardowych, prowadzonym i nadzorowanym zdalnie. Miejsce przypominało kawiarenkę internetową, a jako dodatkowe zabezpieczenia zamontowano syrenę alarmową o wysokim natężeniu dźwięku i pojemnik z gazem łzawiącym.

Rozpoczęcie gry hazardowej było możliwe po pobraniu specjalnego kodu kreskowego z zamontowanego na ścianie wpłatomatu. Przed pobraniem kodu gracze musieli zasilić urządzenie gotówką. W ten sam sposób następowała wypłata wygranych.

W lokalu funkcjonariusze KAS zajęli dwa komputery do gier hazardowych, wpłatomat oraz sprzęt elektroniczny umożliwiający zdalną obsługę punktu.

Biłgorajscy policjanci ujawnili i zabezpieczyli automaty służące do prowadzenia gier bez wymaganej koncesji. Sprzęt znajdował się w jednym z lokali terenie Biłgoraja. 4 czerwca biłgorajscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej na podstawie własnych informacji ustalili, że w jednym z lokali na terenie Biłgoraja są prowadzone nielegalne gry hazardowe. Informacje funkcjonariuszy potwierdziły się. W lokalu zainstalowane były dwa automaty służące do prowadzenia gier hazardowych bez wymaganej koncesji lub zezwolenia. Mundurowi wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celno – Skarbowego w Zamościu zabezpieczyli urządzenia.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu ujawnili działający na terenie miasta lokal, służący do prowadzenia gier hazardowych, który działał bez wymaganej koncesji lub zezwolenia.

Policjanci weszli do jednego z lokali na terenie miasta. Z posiadanych informacji wynikało, że działający jako „kafejka internetowa” lokal prowadzi gry hazardowe bez wymaganej koncesji lub zezwolenia. Na miejscu mundurowi potwierdzili posiadane informacje. W pomieszczeniu znajdowały się urządzenia i sprzęt komputerowy, które służyły do prowadzenia gier hazardowych. Mundurowi zabezpieczyli komputery oraz znajdującą się w lokalu gotówkę.

Chorzowscy wywiadowcy ujawnili kolejny salon z automatami do gier hazardowych. Wspólnie z funkcjonariuszami śląskiej KAS zabezpieczyli w nim 4 maszyny. Wywiadowcy z chorzowskiej komendy uzyskali informację, że w jednym z lokali przy ul. 16 lipca mogą znajdować się narkotyki. Gdy weszli do środka wprawdzie nie znaleźli narkotyków ale okazało się, że udostępniane są tam automaty do gier hazardowych bez wymaganej koncesji. Wspólnie z funkcjonariuszami śląskiej KAS zabezpieczyli 4 urządzenia. Mundurowi ze śląskiej KAS przeprowadzili tzw. gry kontrolne, podczas których niezbicie wykazali, że są to automaty służące do prowadzenia gier hazardowych. Urządzenia trafiły do magazynu śląskiej Służby Celno-Skarbowej i będą tam przechowywane do czasu decyzji sądu.

Policjanci z Sochaczewa zabezpieczyli automaty do gier hazardowych. Kilka dni później wspólnie z Krajową Administracją Skarbową zlikwidowano kolejny punkt z centrum miasta. Na początku czerwca, policjanci z Sochaczewa zlikwidowali punkt hazardowy. W niedużym pomieszczeniu mieszczącym się na terenie gminy Sochaczew zabezpieczono dwa automaty. W tym samym miejscu, w połowie lutego kryminalni wraz z KAS zlikwidowali cztery maszyny, a w ubiegłym roku sześć o wartości około 30 tys. złotych.

Kilka dni później przy współpracy z Krajową Administracją Skarbową zlikwidowano kolejne miejsce do gier. Funkcjonariusze weszli do jednego z lokali w centrum miasta i zabezpieczyli trzy maszyny.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL