Duński regulator szuka współpracy z Google w walce z nielegalnym hazardem

Prawo hazardowe Ze świata
Wiktor Czerwiński 03/04/2023

Ostatnia aktualizacja: 26 kwietnia 2024

Duński urząd ds. gier hazardowych chce nawiązać współpracę z Google, która naśladowałaby obecny sojusz Facebooka, a także dąży do bliższej współpracy z europejskimi odpowiednikami w celu zwalczania nielegalnego hazardu.

Dzieje się tak po tym, jak Spillemyndigheden opublikował raport szczegółowo opisujący wysiłki bojowe w ciągu ostatniego roku, w tym wzrost liczby nielegalnych gier hazardowych w grupach na Facebooku.

Dodatkowo regulator ujawnił również, że odkrył wyniki wyszukiwania i reklamy w Google o treści związanej z nielegalnym hazardem.

Obecnie sojusz ze wspomnianą platformą społecznościową oferuje „specjalny dostęp” do zgłaszania nielegalnego hazardu, co może prowadzić do usunięcia grup lub postów.

„Obecnie pracujemy nad nawiązaniem podobnej współpracy z Google, aby uzyskać dostęp do zgłaszania nielegalnego hazardu do Google, który następnie może usunąć nielegalne treści” – zauważył DGA.

Ponadto urząd pracuje nad nawiązaniem dalszej współpracy z innymi mediami, w przypadku ujawnienia dowodów na nielegalne praktyki.

Regulator zauważył również, że w 2022 roku zablokowano łącznie 82 strony internetowe, co jest najwyższą liczbą podjętą w okresie 12 miesięcy. Zwiększa to łączną liczbę do 227 od 2012 r. Przeprowadzono również szereg przeszukań wraz z jednostką ds. zwalczania nadużyć finansowych Duńskiej Agencji Podatkowej.

Krytyka została również skierowana na 27 witryn stowarzyszonych, które zostały skierowane na policję w połowie ubiegłego roku, za kierowanie i pośredniczenie w dostępie do stron internetowych oferujących produkty hazardowe bez duńskiej licencji.

DGA powiedziało, że odbywa się to poprzez instruowanie graczy, jak obejść system samowykluczenia ROFUS.

„Jest to ewidentne naruszenie celu ustawy o grach hazardowych, którym jest między innymi ochrona młodzieży i innych osób wymagających szczególnego traktowania przed uzależnieniem od hazardu oraz zapewnienie, że hazard jest oferowany w sposób uczciwy, odpowiedzialny i przejrzysty, ” czytamy w raporcie.

„Dlatego przepisy dotyczące gier hazardowych wymagają rejestru, który umożliwia graczom samodzielne wykluczenie się z hazardu i wymaga identyfikacji graczy online. “

DGA potwierdziła również współpracę z Europejskim Forum Regulacji Gier, które składa się z 36 krajów i jurysdykcji, nad aktywnym zwalczaniem nielegalnego hazardu.

W oświadczeniu wydanym przez regulatora czytamy: „Wśród członków istnieje wielka chęć i zgoda na zwiększenie współpracy w całej Europie w walce z operatorami gier hazardowych, którzy oferują gry hazardowe bez zezwolenia.

„Musi to być zapewnione między innymi poprzez spotkania i wymianę informacji o stronach internetowych oferujących gry hazardowe bez zezwolenia w poszczególnych krajach.

„Szczególne zaniepokojenie krajów, które stoją za deklaracją, dotyczy tego, że nielegalne strony internetowe nie zapewniają takiej samej ochrony graczom i nie spełniają standardów wymaganych od licencjonowanych operatorów gier hazardowych.

„Władze hazardowe stojące za deklaracją będą działać, aby uświadomić graczom brak ochrony podczas gry na nieautoryzowanych stronach i konsekwencje, jakie mają dla graczy”.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL