Kasyna w Makau odczuły kampanię antykorupcyjną Pekinu

Kasyna
Bartosz 21/11/2014

Ostatnia aktualizacja: 21 listopada 2014

Przychody kasyn w Makau spadły drastycznie w ostatnich miesiącach, gdyż kampania antykorupcyjna Pekinu odstrasza największych graczy. Teraz jeżdżą oni grać gdzie indziej – powiedzieli przedstawiciele branży na targach gier hazardowych w Makau.

 

Była portugalska kolonia, przekazana ChRL prawie 15 lat temu, to jedyne miejsce w Chinach, gdzie hazard jest legalny. Turystyka związana z hazardem generuje prawie połowę PKB Makau, a ponad 90 proc. dochodów w tamtejszych kasynach pochodzi od graczy z Chin kontynentalnych. Za ich sprawą Makau awansowało w ubiegłym roku na trzecie miejsce wśród najbogatszych terytoriów świata pod względem PKB na mieszkańca, wyprzedzając Szwajcarię.

Jednak dochody kasyn w Makau, które dotychczas rosły w zawrotnym tempie, w ostatnich miesiącach gwałtownie spadły. W październiku wyniosły o 23 proc. mniej niż w tym samym miesiącu ub.r., co było największym spadkiem w dotychczasowej historii.

Według przedstawicieli branży jest to efekt prowadzonej przez administrację prezydenta Xi Jinpinga ostrej kampanii antykorupcyjnej. Władze patrzą teraz uważniej na ręce urzędnikom i kadrze kierowniczej państwowych firm, a VIP-owie nie lubią, gdy się im przygląda, dlatego teraz jeżdżą grać gdzie indziej – powiedział PAP Daniel Maldonado z działu planowania strategicznego firmy Sega Sammy Creation, która wystawiała na targach swoje maszyny do gier.

Czytaj całość na: prawo.money.pl

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL