Czy Ukraina zalegalizuje hazard?

Gry hazardowe
Marek 11/09/2015

Ostatnia aktualizacja: 11 września 2015

W dniach 13-14 października w kijowskim hotelu Hilton odbędzie się konferencja poświęcona rynkowi hazardowemu na Ukrainie. Jej organizatorem jest Brytyjczyk Glyn Thomas, który mieszkał w stolicy Ukrainy przez osiem lat. Ma on nadzieję, że dzięki konferencji uda się rozpocząć dialog pomiędzy branżą hazardową a władzami nt. legalnego powrotu gier.

Zdaniem Thomasa legalizacja może być dobrym źródłem dodatkowych pieniędzy dla ukraińskiej gospodarki, która musi zmagać się z trudną sytuacją. Jak dodaje, dzięki odpowiedniej legalizacji i regulacji hazardu można by również zwiększyć liczbę turystów odwiedzających to państwo i stworzyć nowe miejsca pracy. -Dzięki tej konferencji Ukraina zyskuje szansę, aby uregulować to w odpowiedni sposób. To może być jeden z najlepszych rynków hazardowych na świecie- tłumaczy. I dodaje, że już teraz na Ukrainie działa wiele firm technologicznych z branży hazardowej, które cenią Ukraińców za ich wiedzę i umiejętności.

Branża hazardowa rozwija się na Ukrainie od upadku Związku Radzieckiego. Pierwsze salony gier powstawał na obrzeżach miast. W 2009 roku w Dniepropietrowsku doszło do pożaru w jednym z takich salonów. Śmierć poniosło dziewięć osób. Efektem było zawieszenie przez premier Julię Tymoszenko wszystkich licencji hazardowych w celu przeprowadzenia kontroli w salonach. Tymoszenko tłumaczyła: -Salony zabierają rodzinom ostatnie pieniądze, których i tak dużo nie mają i korumpują młodych Ukraińców-.

Thomas tłumaczy, że przed wprowadzeniem zakazu sytuacja nie była wzorowa, ale obecne prawo jest równie nieefektywne. W internecie można znaleźć bez problemu wielu stron hazardowych akceptujących Ukraińców, które jednak nie płacą podatków w kraju. -Jeśli chcesz uprawiać hazard na Ukrainie, to możesz. Tak, to nielegalne. Co jest lepsze? Branża hazardowa, która jest nielegalna, niekontrolowana, nie pomagająca ludziom i nie płacąca podatków, czy uregulowany rynek z systemem, który to kontroluje?- pyta Thomas.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy część ministrów opowiedziało się za legalizacją. Wśród zwolenników są m.in. minister rozwoju gospodarczego Aivaras Abromavicius, gubernator Odessy Michaił Saakaszwili oraz wiceminister finansów Elena Makiejew.

czytaj dalej na WolnyPoker.org

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL