Nowe prawo hazardowe w Niemczech?

Gry hazardowe
Marek 13/10/2015

Ostatnia aktualizacja: 13 października 2015

Władze jednego z krajów związkowych wezwały do zmiany niemieckich przepisów hazardowych, aby zalegalizować pokera online.

W informacji prasowej z 8. października władze Hesji wyraziły zainteresowanie i poparcie dla legalizacji i odpowiedniej regulacji pokera online oraz gier kasynowych. Minister spraw wewnętrznych Hesji przedstawił nawet pięciopunktowy plan działania. Podjęto także specjalną uchwałę wzywającą władze w Berlinie do działania w tym kierunku. Minister Peter Beuth powiedział: -Rynek gier w Niemczech musi ponownie podlegać jasnym zasadom.

Obecnie w Niemczech obowiązuje Federalny Traktat o Zakładach. W myśl tych przepisów legalne są tylko zakłady bukmacherskie, a liczba licencji jest ograniczona do zaledwie 20 (operatorów, którzy otrzymali licencje poznaliśmy we wrześniu 2014 roku). Regulowany rynek miał ruszyć we wrześniu tego roku. Pozostałe gry internetowe (w tym poker) są prawnie zakazane. Jak jednak można było się domyślać, ograniczenie licencji doprowadziło do problemów i protestów części firm. Według propozycji Hesji, nowe prawo nie ograniczałoby liczby licencji dla żadnego z typów gier.

W maju br. Sąd Administracyjny w Wiesbaden orzekł, że ,,proces licencyjny był proceduralnym koszmarem, brakowało mu przejrzystości oraz prawdopodobnie naruszył prawo Unii Europejskiej w zakresie swobodnego świadczenia usług”. Podobny wyrok zapadł w tym miesiącu przed Sądem Administracyjnym we Frankfurcie nad Menem. Kilka miesięcy temu minister Peter Beuth w dzienniku ,,Frankfurter Allgemeine Zeitung” nazwał proces licencyjny ,,fuszerką”. Wskazywał, że Traktat wymaga szybkich zmian na lepsze. Ustawę nazwał ,,ślepym zaułkiem” i dokumentem niezdolnym do osiągnięcia założonych w nim celów. Do tej pory, na niemieckim rynku gier online działało 100 operatorów, z czego 80 złożyło wnioski licencyjne. Otrzymało je tylko 20.

czytaj dalej na WolnyPoker.org

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

D...

15:42
13/10/2015

Pomysł jest dla Niemców! Widzę ratunek! Nasz wybitny, krajowy fachowiec z zakresu reglamentacji hazardu za kilka tygodni straci swoją posadę i będzie do wzięcia na rynku pracy! Można im go podesłać w ramach umacniania więzi sąsiedzkich. U nas rynek uporządkował on przecież wzorcowo: wszystkim wolno wszystko i nikt nad niczym nie panuje! Totalne ZERO REGLAMENTACJI, idealny WOLNY RYNEK! Jacek, pojedziesz? :-p

Joker

17:09
13/10/2015

Tak jak Tusk zostanie przyjęty w ramach pomocy dla uchodźców
E-PLAY.PL