Rosja: Propozycja blokowania transakcji hazardowych

Gry hazardowe
Marek 14/10/2015

Ostatnia aktualizacja: 14 października 2015

Władze tego kraju zaproponowały kolejne kroki, które sprawią, że operatorzy oferujący takie gry zostaną odcięci od pieniędzy swoich klientów. W ubiegłym tygodniu, przedstawiciel Ministerstwa Finansów w rozmowie z dziennikiem ,,Kommiersant” powiedział, że pojawiły się już odpowiednie propozycje poprawek do ustaw.

Ich celem jest zakazanie instytucjom finansowym pośrednictwa w przesyłaniu pieniędzy pomiędzy graczami a operatorami. Nowy plan rosyjskich władz zakłada stworzenie jednego oficjalnego miejsca poprzez które pieniądze byłby przesyłane pomiędzy graczami a legalnymi operatorami oferującymi zakłady sportowe.

Szef Rosyjskiego Związku Bukmacherów Konstantin Makarow powiedział portalowi BookmakersRating.ru, że szczegółowe rozwiązania nie są jeszcze do końca jasne, ale miałyby odnosić się tylko do rosyjskich instytucji finansowych. Oreg Żurawski, który szefuje organizacją rosyjskich bukmacherów dbających o standardy w branży dodaje, że można znaleźć rozwiązanie pozwalające na obejście takich przepisów. Jednak w jego ocenie, nowe przepisy mogą doprowadzić do tego, że z obecna część rynku zajmowana przez zagranicznych bukmacherów skurczy się do 5-10 procent wielkości. Zauważył też, że zanim nowe propozycje zostaną wprowadzone w życie upłynie sporo czasu.

Przypomnijmy, że już w lutym tego roku urząd ds. nadzoru m.in. nad internetem Roskomnadzor badał możliwości blokowania stron zagranicznych operatorów gier hazardowych. W swoich wypowiedziach, przedstawiciele Ministerstwa Finansów podkreślają teraz, że zakaz obsługi transakcji finansowych jest jednym z koniecznych elementów uzupełnienie pierwszego pomysłu.

czytaj dalej na WolnyPoker.org

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL