Skąd Służba Celna miała dane graczy?

Gry hazardowe
Bartosz 18:02 14/12/2014

Ostatnia aktualizacja: 14 grudnia 2014

Internet huczy od plotek dotyczących tego, w jaki sposób Służba Celna namierzyła 17 tys. osób, obstawiających nielegalnie zakłady w serwisach bukmacherskich. Trop prowadzi do banku Pekao i bet-at-home.com. Potwierdzają to też nasze źródła (biztok.pl).

 

Przypomnijmy. Nieco ponad miesiąc temu wiceminister finansów Jacek Kapica poinformował, że podległa mu Służba Celna namierzyła 24 tys. graczy, którzy mieli korzystać z niezarejestrowanych w Polsce serwisów bukmacherskich. Wiadomość wywołała burzę, bo dotąd nikt nie sądził, że internautów-hazardzistów uda się w jakikolwiek sposób namierzyć, a potem udowodnić i skazać.

– Zgłaszają się do nas gracze, którzy mówią, że korzystali z usług bet-at-home oraz przelewali pieniądze na rachunek Pekao, a teraz ściga ich Służba Celna – mówi nam anonimowo przedstawiciel jednej z zarejestrowanej w Ministerstwie Finansów firm bukmacherskich.

Tę samą informację Biztok.pl usłyszał od osób związanych z serwisami, które w myśl polskiego prawa są u nas zakazane.

Bet-at-home nie odpowiedział na nasze pytania. Pekao – powołując się na tajemnicę i prawo bankowe – uchyliło się od odpowiedzi ani nie zaprzeczyło, ani nie potwierdziło informacji. Bank nie odniósł się nawet do pytania o to, czy organy ścigania zwracały się z prośbą o ujawnienie danych jego klientów. Dodajmy, że inaczej zrobili przedstawiciele PKO BP, których też pytaliśmy o współpracę ze służbami – kategorycznie stwierdzili, że nic takiego nie miało miejsca.

Czytaj całość na: biztok.pl

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ano

09:44
27/12/2014

Udostępnianie danych swych klientów to czyn haniebny, niegodny banku. Należy ogłosić bojkot tego banku. Ano

xxxx

08:21
03/01/2015

Co to za nowa propaganda w TVN i Teleexpresie. Czemu te newsy mają służyć. Co Jacek znowu wymyślił? Czy ktoś w końcu wytłumaczy dziennikarzom że zakaz gry poza kasynami tak naprawdę nie istnieje, a działania służby celnej są nielegalne, co potwierdza mnóstwo wyroków orzekanych przez sądy powszechne, a także Sąd Najwyższy orzeczeniem z grudnia 2014.
E-PLAY.PL