Ustawa antyhazardowa: Pojawiły się nowe formy nielegalnych rozgrywek

Gry hazardowe
Bartosz 03/12/2014

Ostatnia aktualizacja: 3 grudnia 2014

– Organizatorzy zmieniają sposób działania. Oferują symulatory do gier, które faktycznie funkcjonują jako substytut popularnych jednorękich bandytów – mówi Włodzimierz Wołczew.

Jak wygląda na Śląsku likwidacja punktów, w których znajdują się automaty do gier, działające niezgodnie z ustawą antyhazardową?

Jeszcze w połowie grudnia 2009 r. na terenie woj. śląskiego funkcjonowało w oparciu o wydane zezwolenia na mocy wcześniejszych przepisów ponad 8,3 tys. automatów o niskich wygranych. Obecnie, czy to przez działania kontrolne naszych funkcjonariuszy, czy też z powodu wygaśnięcia zezwoleń bądź wycofania się przedsiębiorców z rynku, takich urządzeń jest mniej niż 100. Można więc stwierdzić, że problem automatów niespełniających wymogów ustawy o grach hazardowych na terenie woj. śląskiego został rozwiązany.

Jaki rodzaj nielegalnego hazardu daje się obecnie we znaki śląskim celnikom?

W ostatnich latach pojawiły się nowe formy nielegalnych rozgrywek na automatach, np. wykorzystanie symulatorów do gier oraz terminali zwanych kioskami internetowymi. Z naszych analiz wynika, że odbywa się to w miejscach, w których dotychczas funkcjonowały automaty zarejestrowane jako służące do gier o niskich wygranych. Organizatorzy rozgrywek twierdzą, że są to urządzenia zręcznościowe i zabawowe, ale w istocie mówimy o odpowiednio przerobionych automatach do gier hazardowych. Jedyną różnicą jest to, że są one wyposażone w dodatkowe elementy, które maskują ich prawdziwy charakter. Obecnie skupiamy uwagę głównie na eliminacji takich urządzeń, jeśli działają one wbrew prawu.

Czytaj całość na: gazetaprawna.pl

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL