Napadali na salony gier, są w rękach policji

Automaty
Bartosz 23/11/2015

Ostatnia aktualizacja: 23 listopada 2015

Dwaj mieszkańcy Oświęcimia oraz mieszkaniec powiatu chrzanowskiego, którzy zostali zatrzymani w nocy z 18/19 listopada 2015, jako podejrzani o dokonanie rozboju w jednym z salonów gier na terenie Oświęcimia.

Odpowiedzą jeszcze za dwa podobne rozboje oraz włamanie. To już kolejne w ciągu kilku ostatnich dni błyskawiczne zatrzymanie sprawców przestępstw przeciwko zdrowiu i życiu, a także i mieniu na terenie Oświęcimia.

O rozboju w jednym z Oświęcimskich salonów gier policjanci zostali powiadomieni w nocy z środy na czwartek, przez pracowników służby ochrony, którzy poinformowali również, że w pobliżu miejsca zdarzenia ujęli oni mężczyznę pasującego do opisu jednego ze sprawców. Policjanci natychmiast udali się na miejsce, gdzie po ustaleniu szczegółów zdarzenia wszczęli poszukiwania pozostałych dwóch napastników. W wyniku dokładnej penetracji miasta w niespełna godzinę policjanci zatrzymali podejrzanych. Wszyscy trzej 24, 31 i 34 – latek trafili do pomieszczeń dla osób zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji.

W trakcie czynności śledczych policjanci natrafili na dowody wskazujące na fakt, że sprawcy mają również związek z dwoma innymi rozbojami w salonach gier oraz włamaniem do piekarni, których dokonali w październiku i listopadzie br. na terenie Oświęcimia.

W dniu 20 listopada br. na wniosek Policji i Prokuratury sprawcy trafili przed oblicze sędziego, który orzekł wobec nich środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu tymczasowego. W tym czasie policjanci dalej będą weryfikować czy aresztowani mają związek z innymi przestępstwami kryminalnymi.

Źródło: oswiecim.policja.gov.pl

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL